×

Uzaktan Yardım ProgramlarıKayseri Barkod Programı

Kayseri Barkod Programı Her sokağın tabelasının altına bu iki boyutlu barkodlardan basılabilir böylece internete bağlanıp tam olarak nerde bulunduğunu gideceğin istikamete ne kadar uzaklıkta bulunduğu gibi önemli ve kritik bilgilere ulaşabilirsiniz.Hava alanlarında bagaj sistemlerinde uygulanabilir,emlak sektöründe ev ,arsa gibi gayrimenkullerin satışı araştırılması gibi sektörel ihtiyaçlarda kullanılabilir.

Teknoloji o kadar ilerliyor ki geri kalmamak adına sürekli ve hiç ara vermeden takip etmek gerekiyor.Akıllı telefonlar ve geliştirilebilen android işletim sistemleriyle beraber barkod okuyucu programları araştırılıp geliştirilebiliyor.

Barkod okuyucu olarak ne kullanmamız gerektiğini merak ediyorsanız eğer hemen açıklayalım.Barkod okuyucu için fazladan masraf etmenize gerek yok çünkü barkod okuyucuya zaten sahipsiniz. Elinizde bulunan cep telefonlarını barkod programı okuyucu olarak kullanabilmeniz mümkün.Türkiye koşullarını düşünecek olursak her bireye ortalama iki telefon düşüyor.Hal böyle olunca bu barkod tekniği çok cazip oluyor.Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesine ayak uydurmakta güçlükler çekiyoruz.

Filmin afişinin altına konulacak iki boyutlu barkod aracılığıyla film fragmanına yine telefonumuz aracılığıyla doğrudan ulaşmak mümkün olacaktır.Bu yöntem günümüzde pek kullanılmasada gelecekte sıklıkla kullandığımız bir yöntem olabilir.Öte yandan süpermarketlerde her ürünün üzerine bu iki boyutlu barkodlardan bastırmak mümkündür.Böylece ürün hakkında detaylı bilgiyi verevilir alıcıya reklamını izletebilir,ürünü alması için daha cazip hale getirebilirsiniz.

İki boyutlu barkodlar ile günümüz koşullarında hemen hemen her istediğimizi yapmak mümkündür.Günümüzde öylesine gelişti ki neredeyse kullanılmayan alan kalmadı.Karekodlar olarak da isimlendirmemiz mümkün olmakla beraber, buiki boyutlu barkodlar bütününü istediğiniz her projenizle veya işinizle ilişkilendirebilirsiniz.

Hatta ortak uygulama paylaşım noktalarından da ücretsiz veya çok fazla maliyet ödemeden sahip olabiliyorsunuz.Bu programı telefonunuzda çalıştırdıktan sonra gazete ve dergi reklamlarının üzerine getiriyorsunuz.Bir süre bekledikten sonra telefonunuz iki boyutlu barkod okuyucu olarak görev yapıyor ve sizi siteye yönlendiriyor.

Kullanım alanlarından kısaca bahsetmek gerekirse,Örneğin kendi kurduğunuz bir site var ve bu sitenin hitlerinin artması adına iki boyutlu barkodlar kullanarak gazete ve dergilere ilan verirsiniz ve ulaşmak istediğiniz kitlelere ulaşırsınız.

Yine aynı yöntemle facebook sayfaları beğendirilebilir. Son zamanlarda gazeteler haberlerin videolarını sitelerine yüklüyor ve haber başlığının altında iki boyutlu barkodu veriyor.Bizler haberi okuduktan sonra barkod okuyucu görevi gören telefonumuz aracılığıyla haberin videosuna ulaşıyoruz.Görüldüğü gibi iki boyutlu barkodlar hayatımızın içine iyice girmiş durumda.Diğer kullanım alanlarından da bahsedecek olursak mesela sinema sektöründe kullanılabilir.

TOP